Etkin Site ile Doğru Pazarlama

Etkileyici ve Doğru Bir Web-Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Etkileyici Doğru Web Sitesi

Web-sitenizin yazılımı kadar içerik düzenlemesi de önemlidir. Bu yazımızda; ziyaretçileriniz için etkileyici ve hedef kitleye hitap etmeniz için doğru bir web-sitesi nasıl olmalıdır konularından bahsedeceğiz.

Site İçi Kolay Ulaşım:
Kullanıcıyı sitede aradığı konuya yönlendirmede doğru bir strateji izlenmelidir. Menünüz çok fazla kafa karıştırmamalı ve başlıkları iyi belirlenmelidir. Kullanıcı en kısa sürede aradığı sayfanın başlığını menüde veya site içerisinde bulabilmelidir. Ayrıca menünün mobil cihazlara uyumlu açılabilmesi de önemlidir. “Toggle-Navigation” diye bahsettiğimiz menü sistemi site yazılımı içerisinde tercih edilmelidir.


Etkileyici Sade Tasarım
Tasarımın çok renkli ve çok karışık olmasından ziyade kalitesini sadeliği ile sergilemesi daha etkileyicidir. Siteye bakan ziyaretçinin tasarımın karışıklığı karşısında aradığını bulamaması sitede kalma süresini ve site kalitesini düşürür.

Etkin ve Özgün İçerik
Sitenin içerik açısından da dolu ve kalıplı durması önemlidir. Kullanıcı aradığını bulabileceğine emin olmalıdır. Firmanızın gücünü, stoklarını ve kalitesini sitenizin içeriği ile rahatlıkla sergileyebilirsiniz. İçeriklerinizi özgün oluşturmanız hem kullanıcı hem de arama motorları için önemlidir. Özgün bir site zamanla diğer sitelerin önüne geçer.

Kullanıcıyı İletişime Teşvik Etmek
Kullanıcılarınızı bir sonraki aşama olan birebir iletişime teşvik edilmesi gerekmektedir. Bunu sayfaların her yerine telefon numaraları veya mail adresleri yerleştirerek değil, doğru yerlere doğru iletişim bilgileri yerleştirilerek yapılmalıdır. Kullanıcı site içi gezinti sonrasında iletişim bilgilerine kolayca ulaşmalıdır. Ve iletişim sayfası diğer sayfalara nazaran daha sade olmalıdır. Birçok gereksiz yazı veya gereksiz resim ile sayfayı boğmak yerine harita konumu, adres, telefon numarası, faks, mail gibi önemli detaylar ile az ve öz bilgi olması daha faydalıdır.

E-Mail: iletisim@cenkweb.com
Tel:
Bilgi alma formu göndermek için lütfen tıklayınız